Zasady współpracy

Regulamin

Proponujemy Państwu indywidualny rodzaj współpracy oparty na dobrej komunikacji lekarz-technik. Współpracę rozpoczynamy od przesłania pełnej dokumentacji aktualnego stanu wyjściowego pacjenta.

#Współpraca lekarz-technik

1

ETAP PIERWSZY

Analiza stanu wyjściowego

Do laboratorium lekarz wysyła:

  • wypełniony odręcznie druk zlecenia;
  • dwa komplety wycisków alginatowych. Wyciski muszą obejmować całe łuki zębowe wraz z podniebieniem oraz tkankami miękkimi. Wyciski muszą być dobrej jakości , muszą być odpowiednio zabezpieczone (mokra chusteczka oraz woreczek foliowy) oraz zapakowane do transportu (folia bąbelkowa i sztywne pudełko);
  • jeden komplet wycisków silikonowych;
  • rejestrat z łuku twarzowego oraz kęsek silikonowy;
  • pełna dokumentacja zdjęciowa według protokołu foto;
  • zdjęcia RTG oraz pliki CBCT;
  • informację o oczekiwaniach pacjenta;

Technicy przygotowują modele i montują je w artykulatorze. Zapoznają się z całą przesłaną do laboratorium dokumentacją pacjenta.

2

ETAP DRUGI

Planowanie

Technicy w laboratorium wykonują analizę modeli w artykulatorze, skanują je i projektują wirtualny uśmiech, wykonują wizualizację oraz przygotowują wax up. Na tej podstawie lekarz wykona mockup w gabinecie. Wykonywane wax-upy umożliwiają przed rozpoczęciem pracy wstępne zaakceptowanie przez pacjenta efektu końcowego. Być może na tym etapie okaże się konieczne przygotowanie pacjenta do nowych warunków. Proponujemy wtedy np deprogramator lub szynę miopatyczną.

3

ETAP TRZECI

Wizualizacja przyszłej pracy w jamie ustnej pacjenta

Lekarz wykonuje mockup w ustach pacjenta i wprowadza zmiany według oczekiwań pacjenta. Na tym etapie ustalany jest ostateczny kształt, kolor i rodzaj podbudowy uzupełnienia. Bardzo ważne jest ustalenie ostatecznej wersji oczekiwań, ponieważ wszelkie zmiany na dalszych etapach pracy są płatne dodatkowo ( ponowne licowanie -zmiana koloru, kształtu) lekarz wykonuje i przesyła do laboratorium nową dokumentację fotograficzną pacjenta:

  • zdjęcia oszlifowanych zębów- kolor zębiny;
  • zdjęcia w mockup;

Technicy przygotowują modele i montują je w artykulatorze. Zapoznają się z całą przesłaną do laboratorium dokumentacją pacjenta.

4

ETAP CZWARTY

Praca ostateczna

Po akceptacji planu proponowanego leczenia wykonywana jest praca ostateczna. Bardzo istotne jest dobre osadzenie i zacementowanie pracy w gabinecie lekarskim. Po zakończonym leczeniu i zacementowaniu pracy ostatecznej prosimy o przesłanie dokumentacji fotograficznej pacjenta.

TERMINY

Preferujemy tygodniowe terminy na każdy etap pracy. Pierwszym dniem jest dzień dostarczenia pracy do laboratorium. Prosimy o informację telefoniczną o zamiarze wysłania pracy.

GWARANCJE

Laboratorium CLEARDENT udziela 2- letniej gwarancji na prace protetyczne.

Podstawą do wykonania pracy jest zlecenie pracy protetycznej wystawione i podpisane przez lekarza dentystę w zakresie imienia i nazwiska pacjenta , daty zlecenia oraz dokładnego opisu rodzaju zamawianego uzupełnienia i stanowi ono umowę pomiędzy gabinetem a laboratorium i zlecenie pracy protetycznej na indywidualne zamówienie z obowiązkiem zapłaty.

icon

Warunki ogólne:

Podstawą przyjęcia uszkodzonej pracy protetycznej w ramach gwarancji jest fotografia pracy w ustach przed jej demontażem wraz z kserokopią karty pacjenta. Okres gwarancji liczony jest od daty przekazania przez pracownię pracy do gabinetu stomatologicznego. Przez „wadę" rozumie się wadę materiałową lub wykonania, powstałą z winy Pracowni lub użytych materiałów używanych do wytworzenia pracy protetycznej na etapie laboratoryjnym. Wszelkie wady będą usuwane w terminie możliwie najkrótszym od momentu ich ujawnienia nie dłuższym niż 14 dni od daty doręczenia wraz z kopią karty zlecenia.

icon

Gwarancja nie obejmuje:

Koron i mostów tymczasowych (akrylowych). Uszkodzeń powstałych na skutek działania dużej siły z zewnątrz ( wypadek , mocne uderzenie, upadek).Samodzielnej ingerencji pacjenta w celach modyfikacji pracy.

TRANSPORT

Preferujemy transport firmami kurierskimi do najbliższych paczkomatów. Preferujemy firmę InPost . Przy naszej pracowni znajduje się paczkomat PADEREWSKIEGO 65 i przesyłki dostarczane są najczęściej na następny dzień.

PŁATNOŚCI

Po zakończonym etapie pracy wystawiana jest faktura z 7 dniowym terminem płatności. Przy rozpoczęciu współpracy z nowym gabinetem , pierwsze 3 prace są wysyłane po opłaceniu proformy wystawionej przed wysłaniem pracy.