Cleardent Protetyka Katowice, Tel. +48 693 516 888, w godz. 8:00-17:00

Cleardent Protetyka Katowice to pracownia protetyczna położona w sercu Katowic znana pacjentom indywidualnym i współpracującym gabinetom stomatologicznym od 2007 roku. Nasze nowoczesne centrum frezowania CAD/CAM oferuje implanty, korony porcelanowe, korony cyrkonowe, mosty ceramiczne, licówki i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą, jaką oferuje gabinet protetyczny Cleardent Protetyka Katowice.  

Oferta

Protetyka na implantach, łączniki implantologiczne

Oferta Cleardent Protetyka Katowice obejmuje także protetykę na implantach (łączniki implantologiczne). Implanty to rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili bezpowrotnie stały ząb. Mówi się, że implanty to sztuczne korzenie zębów. Implant wszczepia się w kość szczęki lub żuchwy pacjenta by stał się filarem odbudowanego zęba, czy też stanowił podporę dla mostów porcelanowych. Bywa także, że implanty stają się elementem do mocowania wyjmowanych protez ruchomych.

Wszystkie rodzaje prac implantoprotetycznych są wykonywane przez naszą pracownię protetyczną – na miejscu, w ścisłej współpracy z lekarzem stomatologiem prowadzącym leczenie. Wykonujemy pojedyncze korony porcelanowe na implantach, mosty porcelanowe na implantach, protezy na zatrzaskach, lokatorach, belkach, teleskopach w rożnych systemach implantologicznych. Wykonujemy również wysokiej jakości łączniki implantologiczne w naszym centrum frezowania CAD/CAM.

cleardent-protetyka-implanty

Korony i mosty porcelanowe na stali lub złocie

Korony porcelanowe to wysoce trwały i estetyczny sposób rekonstrukcji zniszczonych zębów stałych (np. po leczeniu kanałowym lub zębów startych). Koronę porcelanową można także zamocować na implancie i odtworzyć brakujący ząb. Korona porcelanowa stabilizowana jest na filarze zęba lub w przypadku implantów, mocowana na łączniku implantologicznym.

Mosty porcelanowe to praca protetyczna trwale połączona z łukiem zębowym pacjenta. By uzupełnić brak jednego bądź kilku zębów, mosty porcelanowe składające się z zębów trzecich, stanowiących pracę pracowni protetycznej, osadza się na zębach naturalnych lub implantach.

Porcelana to piękny i całkowicie biokompatybilny materiał. Ze względu na fakt, iż jest doskonale tolerowany przez ludzki organizm stanowi współcześnie podstawę wielu prac protetycznych – również koron i mostów porcelanowych. Ogromną zaletą porcelany jest fakt, iż na wykonanych z niej mostach i koronach nie gromadzi się płytka nazębna. Porcelana jest wolna od problemu kamienia nazębnego i wywołanych przez niego stanów zapalnych dziąseł w okolicach wykonanej pracy protetycznej. Dobra tolerancja porcelany przez organizm pacjenta oznacza także niezwykle niski odsetek alergii, zasinień czy odrzutów, które mogą wystąpić przy użyciu innych materiałów. Cleardent Protetyka Katowice oferuje korony i mosty porcelanowe cechujące się wysoką estetyką wykonania.

cleardent-protetyka-korony-porcelanowe

Korony i mosty pełnoceramiczne (cyrkonowe)

Cleardent Protetyka Katowice wykonuje prace protetyczne (korony i mosty) z użyciem cyrkonu – jednego z najlepszych osiągnięć protetyki XXI wieku. Ze względu na swoją wytrzymałość cyrkon wykorzystywany jest również w technologii kosmicznej. Korony i mosty wykonane z cyrkonu są niezwykle trwałe i estetyczne. Materiał jest doskonale tolerowany przez ludzki organizm, a co więcej Korony i Mosty cyrkonowe to gwarancja naturalnego wyglądu. Cyrkon pięknie rozprasza światło, dające wrażenie, że mamy kontakt z autentyczną przeziernością widoczną, gdy patrzymy na zdrowego, stałego zęba. Cleardent Protetyka Katowice oferuje korony i mosty cyrkonowe przygotowywane na indywidualne zamówienie pacjentów i gabinetów stomatologicznych.

cleardent-protetyka-korony-i-mosty-pelnoceramiczne

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to precyzyjnie wykonane nakładki na delikatnie oszlifowane przednie części zębów. Licówki to rozwiązanie idealne dla pacjentów, którzy oczekują poprawy estetyki w krótkim czasie i z użyciem mało inwazyjnych metod. Wskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem licówki jest poprawienie estetyki uśmiechu. Jeśli chcesz zmienić kolor lub kształt zęba, zatuszować nieznacznie jego uszkodzenie, licówka porcelanowa to idealne rozwiązanie. W naszym nowoczesnym centrum frezowania – na zamówienie indywidualne, bądź na potrzeby współpracujących gabinetów stomatologicznych – wykonujemy licówki porcelanowe metodą warstwowania ceramiki. Technika ta pozwala uzyskać bardzo dobre efekty kosmetyczne finalnej pracy. Licówki porcelanowe wykonane w ten sposób przez Cleardent Protetyka Katowice, perfekcyjnie imitują naturalną powierzchnię zęba, zachowując właściwy kolor, przezierność charakterystyczną dla szkliwa, a także odpowiedni połysk.

cleardent-protetyka-licowki

Protezy szkieletowe

Cleardent Protetyka Katowice opracowuje protezy szkieletowe posiadające metalową konstrukcję idealnie dopasowaną do kształtu podłoża jamy ustnej pacjenta. Metalowa płyta podniebienna może dzięki temu zostać ograniczona rozmiarem do minimum co oznacza duży komfort użytkowania protezy szkieletowej. Metalowy szkielet opiera się także na powierzchni zębów żujących, dzięki czemu siły zgryzowe przenoszone są na zęby, jak w prawidłowym procesie życia. Elementami stabilnie mocującymi protezy szkieletowe są metalowe, sprężyste klamry. Protezy szkieletowe mogą być wyjmowane z ust pacjenta. Protezę szkieletową można wykonać również jako bardzo estetyczna protezę bezklamrową. W takim przypadku w naszej pracowni protetycznej wykonujemy korony mocowane na zębach pacjenta. W protezie montuje się zaczepy (zamki, czyli zasuwy lub zatrzaski), które pozwalają na zrezygnowanie z tradycyjnych klamer na zębach własnych.

cleardent-protetyka-protezy-szkieletowe

Protezy akrylanowe

Tradycyjne protezy akrylanowe to rozwiązanie, które rekomendujemy jako tymczasowe i ekonomiczne w przypadku braku wielu zębów w łuku zębowym. Wyjmowane protezy akrylanowe wykonujemy w Cleardent Protetyka Katowice wykorzystując najwyższej jakości włoskie materiały protetyczne oraz estetyczny i wytrzymały akryl. Nasza pracownia protetyczna oferuje także elementy wzmacniające protezy akrylanowe – siatkę, bezbarwną płytkę lub miękkie podścielenie protezy.

cleardent-protetyka-protezy-akrylowane

Clear aligner (niewidoczny aparat ortodontyczny)

Bywa, że pacjenci zdecydowani, by podjąć się leczenia wad zgryzu, nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na widoczny aparat ortodontyczny. Doskonałym rozwiązaniem jest w ich przepadku niewidzialny aparat marki Clear Aligner. Niewidzialny aparat to nowoczesny system leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek. Clear Aligner opracowany został przez niemiecką firmę Scheu-Dental. Aparaty tworzone według tego systemu powstają w najlepszych pracowniach protetycznych na całym świecie, w tym także w Cleardent Protetyka Katowice. Niewidzialny aparat Clear Aligner spełnia najwyższe wymagania estetyczne i lecznicze zarówno pacjentów, jak i lekarzy ortodontów. System Clear Aligner to gwarancja maksymalnego komfortu leczenia, najwyższej estetyki aparatu ortodontycznego, perfekcyjnej higieny podczas leczenia ortodontycznego połączonej z wysoką efektywnością leczenia wad zgryzu.
cleardent-protetyka-aparat-clear-aligner
tło przeźrocze

Poznaj nasz zespół


Anna Kusiak

Technik dentystyczny

W 2000 roku ukończyła Medyczne Studium w Zabrzu na kierunku technik dentystyczny. Jest technikiem dentystycznym z wieloletnim doświadczeniem  w wykonywaniu prac w bardzo szerokim zakresie – począwszy od prac akrylanowych, koron i mostów porcelanowych, kończąc na wysoce zaawansowanych pracach implantoprotetycznych. Jest absolutnym pasjonatem swojego zawodu, w dalszym ciagu poszerza swoją wiedzę i umiejętności zdobywając doświadczenie na różnorodnych kursach w kraju i za granicą . Jej specjalnością jest ceramika i doskonalenie efektów estetycznych w wykonywanych przez nią pracach. Nie boi się wywań – jest w stanie wykonać każdą pracę o najwyższym stopniu trudności.


Wojciech Gąska

Technik dentystyczny

Ukończył Inżynierię Dentystyczną w Ustroniu. To doświadczony inżynier dentystyczny z wieloletnim stażem pracy. Wykonuje precyzyjnie skomplikowane prace protetyczne. Jego specjalnością są prace kombinowane  na zamkach oraz implantoprotetyka. Jest specjalistą od konstrukcji. Swoje doświadczenie  zawodowe zdobył pracując wiele lat we Włoszech oraz uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach- między innymi w Niemczech.


Ola Furczyk

Inżynier dentystyczny

W 2012 roku ukończyła studia pierwszego stopnia na Wyższej Szkole Inżynierii Dentystycznej i Nauk Humanistycznych im. Prof. Meissnera w Ustroniu. Jest młodym, ale doświadczonym inżynierem. Jej prace cechuje wyjątkowa staranność , dopasowanie oraz niezwykła estetyka. Stale podnosi swoje kwalifikacje będąc uczestnikiem szkoleń oraz sympozjów stomatologiczno-protetycznych . Klieci bardzo doceniają pracę Oli czując, że wkłada w nią całe swoje serce. Prywatnie lubi czytać, tańczyć i uprawiać sporty.


Karolina Kryska

Technik dentystyczny

Ukończyła Medyczne Studium Zawodowe w Zabrzu na wydziale Technika Dentystyczna. Młoda, pełna energii, ambitna i zaangażowana w swoją pracę. Stale podnosi poziom swoich umiejętności. Sumienna i zdyscyplinowana. Otwarta na nowości, codziennie podejmuje nowe wyzwania, na bieżąco śledzi trendy  w protetyce stomatologicznej Karolina uwielbia jeździć na rolkach, czytać trillery oraz  malować obrazy.

Sprzęt

Firma CLEARDENT  jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt . Pracujemy  na urządzeniach renomowanych producentów takich jak Amann Girrbach, Renfert,  Zubler,  Vita. Bezawaryjność sprzętu gwarantuje nam to, że prace zawsze wykonujemy na czas i jesteśmy w stanie zagwarantować doskonałą jakość.

CAD CAM centrum frezowania
AG_Equipment_Ceramill_Motion2_dry_mode
CLEARDENT-191
CLEARDENT-181
AG_Consumables_Ceramill_Sintron_composition_02
AG_Equipment_Ceramill_Motion2_wet_mode
CLEARDENT-176
CLEARDENT-175

Materiały

866

GIPSY

W Naszym Laboratorium używamy wyłącznie niemieckich gipsów firmy SILADENT, które
charakteryzują się wyjątkową trwałością i dokładnym odwzorowaniem kształtów wycisków.

,
867

CERAMIKA

Pracujemy na ceramice Noritake. To materiał o bardzo dużej wytrzymałości, mocno rozbudowany
kolorystycznie. Noritake Super Porcelain EX-3 to system syntetycznej porcelany dentystycznej na
korony i mosty napalanej na metalu, zarówno na stopach szlachetnych, półszlachetnych, jak i
nieszlachetnych. Cechuje ją wyśmienita estetyka. Noritake pozwala na dokładne odwzorowanie
barwy zęba. Umożliwia łatwe uzyskanie żądanej przezierności, nasycenia i głębi koloru. Naturalna
fluorescencja i odporność na przebarwienia zapewniają żywy, naturalny wygląd wykonanej
odbudowy. Wytrzymałość na złamanie porcelany EX-3 jest wysoka, wynosi 110 MPa.

,
1172

CYRKON

Wykonujemy prace na najwyższej jakości cyrkonie renomowanych producentów takich jak 3M
ESPE, Amman Girbach, ZirkonZahn, Vita.

,
1108

STAL

Pracujemy wyłącznie na stali bezniklowej.
Stal pod ceramikę: skład
Stal pod protezy szkieletowe:

,
1274

SINTRON

Pracujemy wyłącznie na stali bezniklowej.
Stal pod ceramikę: skład
Stal pod protezy szkieletowe:

,
1275

PMMA

nowoczesne materiały akrylowe

,
1269

SUPRINITY

Ceramika szklana, wzmacniana cyrkonem

,
1283

wszystkie dostepne materialy dla CERAMILL

Ceramika (cyrkon, szklana), hybrydy, akrylowe, stopy metali.

,

Certyfikaty, kursy, szkolenia

CLEARDENT-67
CLEARDENT-64
CLEARDENT-60
CLEARDENT-59

Gwarancja jakości

Na każdą pracę wykonaną w naszej pracowni udzielamy dwuletniej gwarancji. Na prace ceramiczne udzielamy gwarancji trzyletniej. Warunkiem koniecznym do wykonania napraw w ramach gwarancji jest systematyczne dbanie o higienę noszonej pracy protetycznej oraz stała kontrola w poradni stomatologicznej (przynajmniej raz na pół roku).

Deklaracja zgodności

Do naszych prac dołączamy deklaracje zgodności. Jest to oświadczenie producenta, że wyrób na zamówienie jest wykonany z materiałów odpowiednich dla zdrowia pacjenta.

tło przeźrocze