Cleardent Protetyka Katowice, Tel. +48 693 516 888, w godz. 8:00-17:00

Cleardent Protetyka Katowice to pracownia protetyczna położona w sercu Katowic znana pacjentom indywidualnym i współpracującym gabinetom stomatologicznym od 2007 roku. Nasze nowoczesne centrum frezowania CAD/CAM oferuje implanty, korony porcelanowe, korony cyrkonowe, mosty ceramiczne, licówki i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą, jaką oferuje gabinet protetyczny Cleardent Protetyka Katowice.  

Oferta

Protetyka na implantach

Oferta Cleardent Protetyka Katowice obejmuje także protetykę na implantach (łączniki implantologiczne). Implanty to rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili bezpowrotnie stały ząb. Mówi się, że implanty to sztuczne korzenie zębów. Implant wszczepia się w kość szczęki lub żuchwy pacjenta by stał się filarem odbudowanego zęba, czy też stanowił podporę dla mostów porcelanowych. Bywa także, że implanty stają się elementem do mocowania wyjmowanych protez ruchomych.

Wszystkie rodzaje prac implantoprotetycznych są wykonywane przez naszą pracownię protetyczną – na miejscu, w ścisłej współpracy z lekarzem stomatologiem prowadzącym leczenie. Wykonujemy pojedyncze korony porcelanowe na implantach, mosty porcelanowe na implantach, protezy na zatrzaskach, lokatorach, belkach, teleskopach w rożnych systemach implantologicznych. Wykonujemy również wysokiej jakości łączniki implantologiczne w naszym centrum frezowania CAD/CAM.

cleardent-protetyka-implanty

Korony i mosty porcelanowe na stali lub złocie

Korony porcelanowe to wysoce trwały i estetyczny sposób rekonstrukcji zniszczonych zębów stałych (np. po leczeniu kanałowym lub zębów startych). Koronę porcelanową można także zamocować na implancie i odtworzyć brakujący ząb. Korona porcelanowa stabilizowana jest na filarze zęba lub w przypadku implantów, mocowana na łączniku implantologicznym.

Mosty porcelanowe to praca protetyczna trwale połączona z łukiem zębowym pacjenta. By uzupełnić brak jednego bądź kilku zębów, mosty porcelanowe składające się z zębów trzecich, stanowiących pracę pracowni protetycznej, osadza się na zębach naturalnych lub implantach.

Porcelana to piękny i całkowicie biokompatybilny materiał. Ze względu na fakt, iż jest doskonale tolerowany przez ludzki organizm stanowi współcześnie podstawę wielu prac protetycznych – również koron i mostów porcelanowych. Ogromną zaletą porcelany jest fakt, iż na wykonanych z niej mostach i koronach nie gromadzi się płytka nazębna. Porcelana jest wolna od problemu kamienia nazębnego i wywołanych przez niego stanów zapalnych dziąseł w okolicach wykonanej pracy protetycznej. Dobra tolerancja porcelany przez organizm pacjenta oznacza także niezwykle niski odsetek alergii, zasinień czy odrzutów, które mogą wystąpić przy użyciu innych materiałów. Cleardent Protetyka Katowice oferuje korony i mosty porcelanowe cechujące się wysoką estetyką wykonania.

cleardent-protetyka-korony-i-mosty-pelnoceramiczne

Korony i mosty pełnoceramiczne (cyrkonowe)

Cleardent Protetyka Katowice wykonuje prace protetyczne (korony i mosty) z użyciem cyrkonu – jednego z najlepszych osiągnięć protetyki XXI wieku. Ze względu na swoją wytrzymałość cyrkon wykorzystywany jest również w technologii kosmicznej. Korony i mosty wykonane z cyrkonu są niezwykle trwałe i estetyczne. Materiał jest doskonale tolerowany przez ludzki organizm, a co więcej Korony i Mosty cyrkonowe to gwarancja naturalnego wyglądu. Cyrkon pięknie rozprasza światło, dające wrażenie, że mamy kontakt z autentyczną przeziernością widoczną, gdy patrzymy na zdrowego, stałego zęba. Cleardent Protetyka Katowice oferuje korony i mosty cyrkonowe przygotowywane na indywidualne zamówienie pacjentów i gabinetów stomatologicznych.

cleardent-protetyka-leczenie-kanalowe

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to precyzyjnie wykonane nakładki na delikatnie oszlifowane przednie części zębów. Licówki to rozwiązanie idealne dla pacjentów, którzy oczekują poprawy estetyki w krótkim czasie i z użyciem mało inwazyjnych metod. Wskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem licówki jest poprawienie estetyki uśmiechu. Jeśli chcesz zmienić kolor lub kształt zęba, zatuszować nieznacznie jego uszkodzenie, licówka porcelanowa to idealne rozwiązanie. W naszym nowoczesnym centrum frezowania – na zamówienie indywidualne, bądź na potrzeby współpracujących gabinetów stomatologicznych – wykonujemy licówki porcelanowe metodą warstwowania ceramiki. Technika ta pozwala uzyskać bardzo dobre efekty kosmetyczne finalnej pracy. Licówki porcelanowe wykonane w ten sposób przez Cleardent Protetyka Katowice, perfekcyjnie imitują naturalną powierzchnię zęba, zachowując właściwy kolor, przezierność charakterystyczną dla szkliwa, a także odpowiedni połysk.

cleardent-protetyka-licowki

Protezy szkieletowe na zamkach (bezklamrowe)

Cleardent Protetyka Katowice opracowuje protezy szkieletowe posiadające metalową konstrukcję idealnie dopasowaną do kształtu podłoża jamy ustnej pacjenta. Metalowa płyta podniebienna może dzięki temu zostać ograniczona rozmiarem do minimum co oznacza duży komfort użytkowania protezy szkieletowej. Metalowy szkielet opiera się także na powierzchni zębów żujących, dzięki czemu siły zgryzowe przenoszone są na zęby, jak w prawidłowym procesie życia. Elementami stabilnie mocującymi protezy szkieletowe są metalowe, sprężyste klamry. Protezy szkieletowe mogą być wyjmowane z ust pacjenta. Protezę szkieletową można wykonać również jako bardzo estetyczna protezę bezklamrową. W takim przypadku w naszej pracowni protetycznej wykonujemy korony mocowane na zębach pacjenta. W protezie montuje się zaczepy (zamki, czyli zasuwy lub zatrzaski), które pozwalają na zrezygnowanie z tradycyjnych klamer na zębach własnych.

cleardent-protetyka-protezy-akrylowane

Pracownia

Firma CLEARDENT  jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt . Pracujemy  na urządzeniach renomowanych producentów takich jak Amann Girrbach, Renfert,  Zubler,  Vita. Bezawaryjność sprzętu gwarantuje nam to, że prace zawsze wykonujemy na czas i jesteśmy w stanie zagwarantować doskonałą jakość.

8D1A9022
8D1A9075
8D1A9039
8D1A8941
8D1A8789
retusz5
8D1A9009
8D1A8985
8D1A9061
8D1A8792

Materiały

1719

CERAMIKA

Pracujemy na ceramice Noritake. To materiał o bardzo dużej wytrzymałości, mocno rozbudowany
kolorystycznie. Noritake Super Porcelain EX-3 to system syntetycznej porcelany dentystycznej na
korony i mosty napalanej na metalu, zarówno na stopach szlachetnych, półszlachetnych, jak i
nieszlachetnych. Cechuje ją wyśmienita estetyka. Noritake pozwala na dokładne odwzorowanie
barwy zęba. Umożliwia łatwe uzyskanie żądanej przezierności, nasycenia i głębi koloru. Naturalna
fluorescencja i odporność na przebarwienia zapewniają żywy, naturalny wygląd wykonanej
odbudowy. Wytrzymałość na złamanie porcelany EX-3 jest wysoka, wynosi 110 MPa.

,
1734

CYRKON

Wykonujemy prace na najwyższej jakości cyrkonie
Amman Girrbach.

,
1270

SINTRON
opatentowany stop dentystyczny najwyższej jakości prod. Amman Girrbach

,

Certyfikaty, kursy, szkolenia